Yetiştirilmek Üzere Ne Demektir?

Firmalar genellikle vasıfsız eleman ilanlarını “yetiştirilmek üzere” diyerek verirler. Bunun sebebi hangi sektör olursa olsun, çalışan adayının o iş hakkında belli bir birikim ve anlayış geliştirmesi gerekliliğidir.

Her sektörün kendine ait bir dili (jargon) vardır ve sizin çalışan olarak hangi seviyede olursanız olun, bu dili anlamanız beklenir.

Sanayi, Fabrika gibi ortamlarda iş güvenliği açısından yeni gelen çalışana mutlaka belli bir eğitimin verilmesi gerekir. Bu süreçler olası riskleri en aza indirmek için şarttır.

İş tecrübesi olmayan öğrenci ve yeni mezunlar için “yetiştirilmek üzere” yazan ilanlar mutlaka takip etmeleri gereken ilanlardır. Belli bir unvan ile mezun olsanız bile, bazı sektörlerde çalışabilmeniz ve tutunabilmeniz için mutlaka işe hâkim insanlarla bir eğitim süreci geçirmenizi sizin avantajınıza olacaktır.

Bu süreçlerde göstereceğiniz çaba sizi mutlaka ileriye taşıyacaktır ve yerinizi sağlamlaştıracaktır. Bir işe girmek kadar orada kabul görmekte aynı derecede önemlidir. Öğrenmeye açık bir kişi kendini her zaman daha kolay kabul ettirir.

Sitemizdeki ilanları inceleyerek hemen kendinize en uygun işi aramaya başlayabilirsiniz.

yetiştirilmek üzere vasıfısız işçi